Englishنقشه پرتالصفحه اصلیایران
 
فاصلهاطلاعیه هافاصلهمیز خدمات الکترونیکی سازمان هواشناسیفاصلهارتباط با مافاصلهدرباره مافاصلهنظر سنجی سازمان هواشناسیفاصلهسوالات متداول
اخبار
 


برگزاری وبینار پدافند سایبری در فضای مجازی

 

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان اصفهان اولین وبینار تخصصی پدافند سایبری در فضای مجازی با حضورآقای مهندس خورشیدی مدیرکل محترم هواشناسی استان اصفهان ، معاونین، روسای بخش های ستادی و با شرکت آقای مهندس علوی مدرس وبینار در روز چهارشنبه مورخ نوزدهم آبان ماه در محل سالن اجتماعات این اداره کل برگزار گردید.

در ابتداء آقای مهندس خورشیدی درمورد استفاده درست از فضای مجازی مطالبی  را بیان کرد. و تاکید نمود که برای حفظ حریم خصوصی افراد در شبکه های اجتماعی باید احترام قائل شد و از نشر مطالبی که از صحت آنها اطمینان نداریم جداً خودداری گردد تا مشکلی از لحاظ قانونی و شرعی برایمان ایجاد نشود.

درادامه آقای مهندس علوی به معرفی جنگ سایبری پرداخت و گفت : نبرد مجازی یا جنگ سایبری به نوعی از نبرد اطلاق می شود که طرفین در آن از رایانه و شبکه های رایانه ای (به خصوص شبکه اینترنت) به عنوان ابزار استفاده کرده و نبرد را در فضای مجازی جاری می سازند. در واقع جنگ سایبری براساس قوانین حاکم بر اطلاعات و از طریق دنیای اطلاعات صورت می گیرد.

وی گفت: هدف از این نوع جنگ تخریب سیستم های اطلاعاتی و ارتباطاتی است. این نبرد حرکتی در جهت تغییر موازنه اطلاعات و دانش به نفع طرف دیگر می باشد.

ایشان همچنین گفت: از آنجا که امروزه بخش‌های کلیدی اقتصاد و سیاست تمامی کشور‌ها از جمله امکانات دولتی و خصوصی، بانکداری، حمل و نقل، تولید و وابسته به انجام عملیات با رایانه است به همین علت تهدید‌ها در قالب شبکه‌های رایانه‌ای و مخابراتی صورت گرفته و رو به افزایش است.

ایشان در پایان با اشاره به مطالب ارایه شده و اهمیت موضوع بیان کرد: امروزه  اهمیت استفاده از فضای مجازی دیگر بر هیچ کس پوشیده نیست و می بایست نهایت سعی خودمان را در راستای برقراری امنیت در فضای مجازی بکنیم  و به هر طریق ممکن از داده ها و اطلاعات خود  در برابر حملات سایبری محافظت کنیم.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
237
1400/08/20
۱۴۰۱ شنبه ۳۱ ارديبهشت
ارتباط با مدیر کل
ارتباط با مدیر کل
اطلاعیه هواشناسی استان اصفهان
اطلاعیه
فروش برخط داده های تخصصی
فروش برخط داده های تخصصی
اخرین تصویر ماهواره

ورود اعضا
شناسه کاربري
کلمه رمز

کدامنیت  forget کلمه رمز را فراموش کرده ام
register ثبت نام

Powered by DorsaPortal